Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Wiadomo, kto tu rządzi! Wybieramy okna dachowe do dziecięcego pokoju na poddaszu

Data publikacji: 2017-09-06, Data modyfikacji: 2017-09-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Wiadomo, kto tu rządzi! Wybieramy okna dachowe do dziecięcego pokoju na poddaszu

Poddasze użytkowe to bardzo wdzięczne pomieszczenie do zaaranżowania dziecięcego pokoju. Coraz bardziej samodzielnym pociechom pozwoli zachować nieco prywatności, stanowiąc prawdziwie autonomiczne królestwo – doskonałe do nauki, zabawy czy popołudniowego relaksu. Jednak, by prawidłowo spełniało swoje funkcje, oprócz oryginalnego wystroju i designerskich dodatków, należy dobrze przemyśleć wykorzystanie największego atutu domowego poddasza – naturalnego światła. A w tym pomoże odpowiednio dobrana stolarka okienna.

Dostęp do naturalnego światła ma niebagatelny wpływ na wiele aspektów życia naszego dziecka – wyznacza prawidłowy rytm dobowy, pozytywnie wpływa na jego samopoczucie i wspomaga harmonijny rozwój od najmłodszych lat. To dlatego kwestii wyboru okien do pokoju dziecięcego nie można bagatelizować. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tak ważnego element budowlanego?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dzieci, niezależnie od wieku, wpadają na zupełnie nieprawdopodobne pomysły. Wynika to z naturalnej potrzeby eksploracji i poznawania świata, a te, jak wiemy, potrafią mieć niewiele wspólnego z szeroko rozumianym bezpieczeństwem czy zdrowym rozsądkiem. Zabezpieczamy więc naroża szafek, dbamy o miękkie dywany, chowamy na dno szafy wszystkie ostre przedmioty i taką samą uwagę powinniśmy poświęcić oknom. – Mówiąc o bezpieczeństwie w kontekście stolarki okiennej należy wziąć pod uwagę różne scenariusze, dlatego w pierwszej kolejności skupmy się na doborze systemu otwierania. Z pomocą przyjdą tu specjalne, okienne blokady lub klamka z kluczykiem ExtraSecure – z jednej strony skutecznie udaremniająca dziecku otwarcie okna, z drugiej – zapewniająca spokojny sen rodzicom każdego poszukiwacza przygód  - podkreśla Marcin Demski, ekspert firmy Okpol.  Drugim, równie ważnym aspektem jest wybór bezpiecznej i trwałej szyby, która wytrzyma częste spotkania z piłką czy szybującymi pod sufitem klockami. – W pokoju dziecięcym warto postawić na szybę laminowaną. W przypadku mocnego uderzenia czy rozbicia, specjalna folia utrzymuje szybę w ramie, a szkło nie rozpada się na ostre kawałki, comaksymalnie eliminuje ryzyko zranienia – dodaje Marcin Demski.

Cicho, ciepło, zdrowo

Pokój dziecka to prawdopodobnie jedno z najbardziej wymagających pomieszczeń w całym domu – na uwadze musimy mieć tu nie tylko bezpieczeństwo malucha, ale również jego komfort związany z odpowiednią cyrkulacją powietrza, zdrowym i spokojnym snem, a w przypadku alergika – higienicznym, łatwym w utrzymaniu czystości, otoczeniem.

Wietrzenie pomieszczeń, w którym przebywa najmłodszy członek rodziny to nie lada kłopot. Pomijając kwestię bezpieczeństwa, otwieranie okien  w okresie jesienno - zimowym powoduje nadmierne wychładzanie pomieszczenia oraz nieprzyjemne przeciąg. Latem nie zapewnia zaś odpowiedniej wymiany powietrza, w efekcie czego poddasze ulega szybkiemu nagrzaniu, a temperatura w nim panująca jest po prostu zbyt wysoka. Stały dostęp do świeżego powietrza jest kluczową kwestią w dziecięcym pokoju, dlatego wybrane okna warto doposażyć w specjalne nawiewniki. - Z myślą o tak wymagających klientach, wprowadziliśmy do oferty specjalny nawiewnik manualny Neo-Air oraz klamkę z kluczykiem z funkcją mikrouchylenia, które pozwalają na sprawną regulację strumienia powietrza wpływającego do pomieszczenia. Inwestycja w nawiewnik manualny to cały szereg zalet - poprawiona jakość powietrza w mieszkaniu, wstrzymany kondensat pary wodnej, oraz wprowadzona kontrola wentylacji, która pozwoli obniżyć koszty ogrzewania – rekomenduje Marcin Demski, ekspert firmy OkpolJeśli nasze dziecko cierpi z powodu uczulenia, w okresie wiosennym i letnim należy pamiętać, by okna ustawiać w pozycji uchylonej, która umożliwi regularną mikrowentylację pomieszczenia, zatrzymując po drodze większość niechcianych alergenów i sprawiając, że alergicy będą mogli odetchnąć pełną piersiąWybierając stolarkę okienną do pokoju alergika należy również zwrócić uwagę na łatwość czyszczenia ramy i skrzydła okna – w skrajnych przypadkach wszelkie elementy wyposażenia pomieszczenia będziemy musieli „odkurzać” częściej niż jednokrotnie. Nie jest tajemnicą, że najłatwiej utrzymać w czystości okna wykonane z PVC – tutaj wystarczy wilgotna szmatka oraz delikatny płyn czyszczący, który z łatwością poradzi sobie z codziennym kurzem, roztoczami i pyłkami.

Dobrze dobrana stolarka okienna ma także niebagatelny wpływ na spokojny i regenerujący sen naszego dziecka. Umożliwia zarówno zachowanie optymalnej cyrkulacji powietrza bez konieczności otwierania okna na oścież, a także skutecznie wygłusza hałasy dobiegające z zewnątrz. Im wyższy współczynnik Rw deklarowany przez producenta, tym ciszej w pokoju malucha. Brzmi jak marzenie, prawda?

Użyteczne akcesoria

Okna w dziecięcym pokoju powinny być przede wszystkim funkcjonalne, dlatego nie można zapominać o odpowiednim doborze rolet, które nie tylko wspomogą zasypianie, ale uchronią malucha przed ostrym słońcem, zaglądającym w południe przez okna dachowe. - Alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań, również w pokoju małego alergika, są rolety okienne, których gładka powierzchnia oraz wysokiej jakości tkanina, posiadająca certyfikat OEKO – TEX, pozwalają na czyszczenie za pomocą wilgotnej gąbki, usuwając tym samym niepożądany kurz czy przedostające się do mieszkania alergeny. Wybierając funkcjonalność nie musimy przy tym rezygnować z waloru estetycznego – w naszej ofercie proponujemy szeroką gamę kolorystyczną rolet,  które doskonale wkomponują się w optymistyczną i dziecięcą aranżację – niezależnie od dominujących w niej barw – rekomenduje Marcin Demski, ekspert firmy Okpol. Okno w pokoju malucha wyposażmy również w praktyczną moskitierę, by niechciani, latając „goście” nie zakłócili wielogodzinnych zabaw czy zasłużonego, po pełnym wyzwań dniu, snu. 

„Okno na świat” – w przypadku dziecięcego pokoju ma wiele znaczeń. Sprawmy jednak, by było bezpieczne, funkcjonalne i każdego dnia stało na straży komfortu naszego malucha - to od naszych decyzji zależy w dużej mierze przyjemność nauki, dobra zabawa i spokojny sen tych najmłodszych i nieco starszych pociech.

OKPOL, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: OKPOL
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łęczyński – powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Łęcznej. W skład powiatu wchodzą gminy: Łęczna, Cyców, Ludwin, Milejów, Puchaczów i Spiczyn, zajmując powierzchnię 633,75 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: lasy, liczne jeziora (Piaseczno, Łukcze, Rogóźno, Bikcze, Krzczeń, Zagłębocze, Brzeziczno i Dratów), rzeki Wieprz i Bystrzyca, oraz rezerwaty przyrody - Jezioro Brzeziczno i Jezioro Świerszczów.

Wśród zabytków wymienia się: cerkiew i cmentarz prawosławny w miejscowości Dratów, zespół dworsko-parkowy w Kaniwoli czy budynek Urzędu Gminy oraz dwór i spichlerz w Ludwinie.

Na terenie gminy Puchaczów znajduje się siedziba i pola wydobywcze kopalni węgla kamiennego w Bogdance.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola