Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Pospolite zioła o właściwościach leczniczych, które warto znać!

Data publikacji: 2017-12-15, Data modyfikacji: 2017-12-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Odwieczny związek człowieka z przyrodą to fakt, z którym nie da się dyskutować. Wszak nasze umysły pozwoliły nam na rozwój technologii, nauki, konstruowania i budowania, ulepszania życia na każdym kroku w celu ochrony przed zimnem, gorącem i szkodliwymi czynnikami środowiska. Jednak powszechnie jest wiadomo, iż to my – sami ludzie – wywołujemy te czynniki, które najbardziej nam szkodzą i przyczyniają się do nadmiernej eksploatacji naszego organizmu i zapadnia na coraz to nowe choroby. Wynikiem tego są choroby cywilizacyjne między innymi nadciśnienie, cukrzyca, nowotwory, alergie, miażdżyca, osteoporoza i wiele innych. Aby złagodzić nieco negatywne skutki cywilizacji należy sięgnąć do natury oraz jej darów, które nadal są dla każdego, mimo wszędobylskiego betonu, na wyciągnięcie ręki. Jednym z takich cudów natury, które mają pozytywne oddziaływanie na nasz organizm są zioła. Pospolite zioła i ogólnodostępne, która można nie tylko dostać w każdym sklepie zielarskim, ale także wyhodować w swoim ogródku czy w doniczce na balkonie, a przy odpowiednim zasobie posiadanej wiedzy z zakresu botaniki możemy niektóre z nich pozbierać samodzielnie w naturze.

Pełna treść wiadomości na: dziennikwschodni.pl/artykulysponsorowane/n,1000210376,pospolite-ziola-o-wlasciwosciach-leczniczych-ktore-warto-znac.html
dziennikwschodni.pl, Źródło artykułu: dziennikwschodni.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łęczyński – powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Łęcznej. W skład powiatu wchodzą gminy: Łęczna, Cyców, Ludwin, Milejów, Puchaczów i Spiczyn, zajmując powierzchnię 633,75 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: lasy, liczne jeziora (Piaseczno, Łukcze, Rogóźno, Bikcze, Krzczeń, Zagłębocze, Brzeziczno i Dratów), rzeki Wieprz i Bystrzyca, oraz rezerwaty przyrody - Jezioro Brzeziczno i Jezioro Świerszczów.

Wśród zabytków wymienia się: cerkiew i cmentarz prawosławny w miejscowości Dratów, zespół dworsko-parkowy w Kaniwoli czy budynek Urzędu Gminy oraz dwór i spichlerz w Ludwinie.

Na terenie gminy Puchaczów znajduje się siedziba i pola wydobywcze kopalni węgla kamiennego w Bogdance.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola