Belka
Sobota, 23 Marca 2019   imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyszukaj:
 
 
Ogłoszenia

Złoto Króla na Lubelszczyźnie – każdy może po nie sięgnąć. Zostały już tylko 2 tygodnie do końca naboru wniosków

Data dodania: 2014-07-14
 
Skarbiec Króla został otwarty już po raz trzeci - do 1 sierpnia 2014 roku można składać wnioski do programu „Marka lokalna szansą rozwoju przedsiębiorczości na Szlacheckim Szlaku w województwie lubelskim”, który współfinansowany jest ze środków Funduszu Szwajcarskiego.


Fundusz Lokalny im. Jana III Sobieskiego ogłosił kolejny nabór wniosków, w którym można starać się o bezzwrotne dotacje na rozwój przedsiębiorczości i turystyki na obszarze objętym wsparciem, którym są gminy leżące w województwie Lubelskiem (gmina Spiczyn, Wólka, Mełgiew, Rybczewice, Gorzków, Piaski). Dotacje są niepowtarzalną szansą na rozwój regionu i działających tam przedsiębiorstw, są także okazją do założenia własnej działalności gospodarczej.

Wnioskodawcą w ramach programu mogą być: przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, które działają lub które zechcą przenieść swoje siedziby na teren jednej z gmin; a także osoby fizyczne, które zamierzają uruchomić działalność gospodarczą na tym obszarze. Podmioty biorące udział w programie mogą liczyć na dotacje w różnych wysokościach: przedsiębiorcy mogą uzyskać dotacje do 300 tys. zł; osoby fizyczne - do 40 tys. zł; organizacje pozarządowe - do 50 tys. zł. Poziom dofinansowania może wynieść od 60% do 90% całej wartości projektu.

Dotacje można przeznaczyć na realizację projektów dotyczących tworzenia oferty noclegowej, tworzenia obiektów gastronomicznych, wprowadzanie nowych usług turystycznych w regionie, rozwoju działalności związanych z przetwórstwem.

Udział w programie zapewni nową jakość życia mieszkańców oraz przyczyni się do rozwoju regionu poprzez rozbudowę oferty usług turystycznych, a także rozwinie markę „Szlaku Jana III Sobieskiego”.


Więcej informacji na stronie szlaksobieskiego.info lub w specjalnie przygotowanym raporcie dotyczącym Programu, który znajduje się na stronie: http://ascendconsulting.pl/raporty


Źródło: www.ascendconsulting.pl
Kontakt
Ascend Consulting
Sadurki 12b
24-150 Nałęczów
tel. 517 575 585
 

loading...
« powrót
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łęczyński – powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Łęcznej. W skład powiatu wchodzą gminy: Łęczna, Cyców, Ludwin, Milejów, Puchaczów i Spiczyn, zajmując powierzchnię 633,75 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: lasy, liczne jeziora (Piaseczno, Łukcze, Rogóźno, Bikcze, Krzczeń, Zagłębocze, Brzeziczno i Dratów), rzeki Wieprz i Bystrzyca, oraz rezerwaty przyrody - Jezioro Brzeziczno i Jezioro Świerszczów.

Wśród zabytków wymienia się: cerkiew i cmentarz prawosławny w miejscowości Dratów, zespół dworsko-parkowy w Kaniwoli czy budynek Urzędu Gminy oraz dwór i spichlerz w Ludwinie.

Na terenie gminy Puchaczów znajduje się siedziba i pola wydobywcze kopalni węgla kamiennego w Bogdance.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola