Belka
Wtorek, 26 Marca 2019   imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XIX Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych Łęczna 2016

 
Już po raz 19. do Łęcznej przyjechały kapele z całej Polski, aby wziąć udział w konkursie i zagrać dla mieszkańców naszego miasta szlagiery, które pamiętają przedwojenny Lwów czy Warszawę. W tym roku festiwal wygrały równorzędnie dwie kapele: Kławna Ferajna z Białej Podlaskiej i Śląskie Bajery z Ornontowic (dostały po 3 tys. zł). Drugą nagrodę 2 tys. zł otrzymał zespół Cianto z Rzeszowa, a trzecią 1 tys. zł dostała Kapela Podwórkowa Stach z Werbkowic. Festiwal odbył się na targowisku miejskim przy ulicy Braci Wójcickich.

 


Tuba Reporter Łęczna
 
Data pliku video: 2016-08-01, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łęczyński – powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Łęcznej. W skład powiatu wchodzą gminy: Łęczna, Cyców, Ludwin, Milejów, Puchaczów i Spiczyn, zajmując powierzchnię 633,75 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: lasy, liczne jeziora (Piaseczno, Łukcze, Rogóźno, Bikcze, Krzczeń, Zagłębocze, Brzeziczno i Dratów), rzeki Wieprz i Bystrzyca, oraz rezerwaty przyrody - Jezioro Brzeziczno i Jezioro Świerszczów.

Wśród zabytków wymienia się: cerkiew i cmentarz prawosławny w miejscowości Dratów, zespół dworsko-parkowy w Kaniwoli czy budynek Urzędu Gminy oraz dwór i spichlerz w Ludwinie.

Na terenie gminy Puchaczów znajduje się siedziba i pola wydobywcze kopalni węgla kamiennego w Bogdance.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola