Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Wschodni Kongres Gospodarczy

Data publikacji: 2014-09-18, Data modyfikacji: 2014-09-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Wschodni Kongres Gospodarczy, tworząc platformę dyskusji o tym, co dotyczy dużej części Polski i pokaźnej części Europy, wypełni poważną lukę w publicznym dyskursie. Na dwa wrześniowe dni zaplanowano ok. 30 sesji tematycznych, w których udział weźmie ponad 100 prelegentów. Organizatorzy spodziewają się około tysiąca gości z kraju i z Europy – polityków, przedstawicieli biznesu i ekspertów. Tematyka Wschodniego Kongresu Gospodarczego obejmie zarówno nowe rozdanie w polityce europejskiej i przyszłość Europy w jej relacjach ze Wschodem, jak i wpisujące się w to tło zagadnienia rozwojowe Polski Wschodniej – od wielkich inwestycji infrastrukturalnych, poprzez perspektywy energetyki odnawialnej, po szczegółowe analizy rynków, m.in.: rolno-spożywczego, usług medycznych i nieruchomości hotelowych. Wśród głównych nurtów tematycznych dwóch dni kongresowych debat są m.in.: współpraca gospodarcza i wymiana handlowa między UE a jej wschodnimi sąsiadami, infrastruktura transportowa i energetyczna w polityce UE, eksport i ekspansja polskich firm na obszarze państw Europy Wschodniej i pogranicza europejsko-azjatyckiego oraz na rynki odlegle, potencjał inwestycyjny Polski Wschodniej, samorządność a współpraca gospodarcza w ramach UE i Partnerstwa Wschodniego oraz sytuacja na rynku pracy w województwach Polski Wschodniej. Nad organizacją i merytorycznym kształtem wydarzenia czuwa Rada Patronacka Wschodniego Kongresu Gospodarczego, którą tworzą: - Jarosław Dworzański, marszałek województwa podlaskiego - Witold Karczewski, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku - Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator Wschodniego Kongresu Gospodarczego - Andrzej Parafiniuk, prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego - Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku - Adam Walicki, prezes Stowarzyszenia Resursa Podlaska - Maciej Żywno, wojewoda podlaski. Wydarzeniem towarzyszącym podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego będzie wręczenie nagród w konkursie TOP Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej. Plebiscyt ma za zadanie wskazanie tych inwestycji komunalnych, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju gospodarki, regionu i mieszkańców Polski Wschodniej w ostatnich dziesięciu latach. Po raz pierwszy projekty zasługujące na miano najciekawszych inwestycji, które przyczyniły się do rozwoju gospodarki, regionu i mieszkańców Polski Wschodniej w ostatnich dziesięciu latach, mogą typować internauci. Na wynik w konkursie Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej może wpłynąć każdy, kto do 7 września odda głos na www.portalsamorzadowy.pl O wydarzeniu oraz plebiscycie więcej przeczytasz na: http://www.wschodnikongres.eu/pl/ Więcej informacji o organizatorze – Grupa PTWP SA – www.ptwp.pl Gdzie i kiedy? 18-19 września Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Pełna treść wiadomości na: http://leczna.naszemiasto.pl//imprezy/wschodni-kongres-gospodarczy,1256899,t,id.html
leczna.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: leczna.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat łęczyński – powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Łęcznej. W skład powiatu wchodzą gminy: Łęczna, Cyców, Ludwin, Milejów, Puchaczów i Spiczyn, zajmując powierzchnię 633,75 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią: lasy, liczne jeziora (Piaseczno, Łukcze, Rogóźno, Bikcze, Krzczeń, Zagłębocze, Brzeziczno i Dratów), rzeki Wieprz i Bystrzyca, oraz rezerwaty przyrody - Jezioro Brzeziczno i Jezioro Świerszczów.

Wśród zabytków wymienia się: cerkiew i cmentarz prawosławny w miejscowości Dratów, zespół dworsko-parkowy w Kaniwoli czy budynek Urzędu Gminy oraz dwór i spichlerz w Ludwinie.

Na terenie gminy Puchaczów znajduje się siedziba i pola wydobywcze kopalni węgla kamiennego w Bogdance.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola